Op 18 en 19 augustus is Diest de gaststad voor de ploegvoorstelling en de eerste rit in de Renewi Tour. Dat is een wielerwedstrijd op het allerhoogste ProTour niveau.

De start van die eerste rit gebeurt op de Grote Markt in Diest. De aankomst zal echter niet in het centrum van de stad plaats vinden maar in de Nieuwe Dijkstraat in Schaffen, ter hoogte van het vliegveld. Koersen van dit niveau vereisen een complexe logistieke opbouw en de militaire infrastructuur in Schaffen heeft voldoende ruimte en basisvoorzieningen om dat op een veilige manier te kunnen inrichten. De plaatselijke militaire bevelhebbers stonden al langer open voor de optie maar een event van deze omvang moet ook het akkoord krijgen van de hogere hiërarchie. Dat is ondertussen gebeurd.

De finale versie van het parcours is nog niet bekend gemaakt maar allicht zal de citadel daar niet in voorkomen. De kasseien in combinatie met de helling en de smalle omgeving zijn niet meteen geschikt voor het peloton van de Renewi Tour. Dat peloton zal wel een aantal keren in of in de directe omgeving van Diest passeren.

Momenteel bekend

Op 18 augustus zal Diest de ploegvoorstelling van de Renewi Tour organiseren. Vanaf 17.30 uur worden de renners aan het publiek voorgesteld op de Grote Markt in Diest. Allicht volgt na de ploegvoorstelling een programma met randanimatie.

Op 19 augustus worden de renners vanaf 12 uur opnieuw op het podium op de Grote Markt verwacht. Ze tekenen dan het startblad voor de rit Diest-Diest. Die rit start om 13.15 uur. De aankomst aan het vliegveld van Schaffen wordt verwacht rond 17.15 uur maar dat is afhankelijk van de snelheid die het peloton aanhoudt.

Deelnemers

WorldTour-teams, dat is het hoogste level, zijn verplicht om deel te nemen aan de drie grote rondes: Giro, Tour en Vuelta en aan de vijf monumenten: Milaan-Sanremo, Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix, Luik-Bastenaken-Luik en de Ronde van Lombardije.

Ze mogen ieder jaar een koers, eendaags of een rittenwedstrijd, overslaan. De drie beste ProTeams van het vorige jaar, dat is het tweede hoogste level, krijgen automatisch een uitnodiging voor alle WorldTour-evenementen.

Op basis van deze regels is het dus zeker dat de meeste WorldTour-teams in Diest aan de start staan.

Er zijn momenteel al een paar namen van renners bekend maar dat is uiteraard onder voorbehoud. Bij Soudal-QuickStep staan Merlier en Magnier op het lijstje. Twee topspurters dus.
Bij Team Jayco AlUla zijn Mezgec en De Bondt ingeschreven. En Decathlon CMA CGM Team stuurt Naessen naar Diest. Wij volgen de aanmeldingen iedere dag op en geve de aanpassingen mee via onze socials.

Geen Hagelandmarkt

Een wielerwedstrijd op het allerhoogste niveau is een organisatorische en logistieke uitdaging. De start van de eerste rit is op woensdag en dan is er in principe ook Hagelandmarkt in Diest. Dat is echter niet combineerbaar. De markt zal die dag dus niet plaats vinden.

Over de Renewi Tour

De organisatoren van de Renewi Tour, Golazo en naamsponsor Renewi, willen bewijzen dat duurzaamheid en inclusief werken combineerbaar zijn met topsport. De medailles van de wedstrijd zijn gemaakt uit gerecycleerd materiaal, er wordt maximaal gebruik gemaakt van groene of vaste stroom, de wedstrijdkaravaan van de organisatie bestaat uit met elektrische wagens, in de VIP-zones gebruikt de cateraar gebruik van porselein, glas en recycleerbaar materiaal en ze presenteren onder meer ook vegetarische en gezonde opties. In het kennersdorp worden specifieke waste zones ingericht om het afval van de teams gescheiden op te halen.

Naast de initiatieven op ecologisch vlak is er ook opnieuw de samenwerking met Safe Cycling om het volledig parcours in het voortraject onder de loep te nemen en te kunnen optimaliseren op het vlak van signalisatie en veiligheid.

Het rittenschema

  • Dinsdag 18 augustus 2026: Ploegenpresentatie Diest
  • Woensdag 19 augustus 2026: Rit 1: Diest – Diest
  • Donderdag 20 augustus 2026: Rit 2: Blankenberge – Ardooie
  • Vrijdag 21 augustus 2026: Rit 3: Celles – Geraardsbergen
  • Zaterdag 22 augustus 2026: Rit 4: Riemst – Bilzen-Hoeselt
  • Zondag 23 augustus 2026: Rit 5: Leuven – Leuven

Geef een reactie