Het Hemelvaartweekend komt eraan en dan worden in Vlaanderen de kuiten ingesmeerd om de 1000 kilometer van Kom Op Tegen Kanker af te haspelen. Rotary Diest neemt al voor de zevende keer op rij deel aan dit veeleisend sportief evenement. Van 14 tot en met 17 mei rijden liefst zeven teams van de club mee in het solidariteitspeloton. Ieder team stelt zich garant om 5500 euro op te halen. Rotary Diest brengt dus liefst 38.500 euro bijeen voor Kom Op Tegen Kanker. Gespreid over zeven jaar heeft de vereniging 190.000 euro bijeen gebracht voor Kom Op Tegen Kanker.
Het inschrijvingsgeld voor de 1000 kilometer wordt gebruikt om het Belgische kankeronderzoek te ondersteunen—gericht op betere en innovatieve behandelingen voor patiënten—maar ook om zorgprojecten te realiseren die écht een verschil maken. Vooral jonge kankerpatiëntjes en jongvolwassenen zullen kunnen rekenen op extra ondersteuning, en dankzij de financiële bijdrage wordt ook de inzet van ziekenhuisvrijwilligers versterkt, waardoor patiënten warmte en zorg ontvangen op de momenten die er het meest toe doen.
Het team is ondertussen goed voorbereid en klaar om de uitdaging KOTK 2026 aan te gaan. Ze hebben samen liefst 14.000 trainingskilometers op de teller.
Je kan de ploegen van Rotary Diest aanmoedigen want de pelotons passeren ook door het Hageland.
Op dag 2, dat is op 15 mei, is er een bevoorrading in Herk-de -Stad. De pelotons passeren daarna in Schaffen, Diest, Kaggevinne, Scherpenheuvel, Rillaar, Aarschot , Betekom, Begijnendijk en Tremelo. Je kan de tijdstabel hier aanklikken.
