Volgens de politie waren er 45.000 deelnemers aan de Klimaatmars in Brussel, de organisatoren hebben er 60.000 geteld. Wie gelijk heeft is niet echt van belang, het waren er alleszins meer dan het dubbel zoveel als tijdens de mars van vorig jaar. Het is duidelijk dat het klimaat ook een brede beweging van mensen beroert. Jeugdbewegingen en natuurverenigingen maar ook universiteiten en medisch personeel, grootouders, mensenrechtengroeperingen en ngo’s, vakbonden, mutualiteiten en burgerbewegingen en uiteraard een aantal politieke partijen waren op de afspraak in Brussel.

In Diest probeerden een aantal mensen om een soort mini-klimaatmars op de been te brengen. De bedoeling was om de mensen die vanuit Diest naar Brussel vertrokken te vergezellen tot aan het station. De opkomst was zeker niet massaal. Om 11.45 verzamelden een twintigtal actievoerders op de Grote Markt. Marie-Paule Rubens nam vanuit de beweging Grootouders voor het Klimaat even kort het woord. “De regering zal beweren dat er een klimaatplan is maar het is allemaal te weinig ambitieus en het zal ook allemaal veel sneller moeten gaan”, zei ze. Mevrouw Rubens riep nog op om geen bijkomend geld meer te investeren in wapens maar volop in te zetten in de strijd tegen de klimaatverandering.

Schepen van milieu Miet Dirix sloot zich kort aan bij de woorden van Marie-Paule Rubens.

De groep trok onder begeleiding van twee politiemensen van zone Demerdal naar het station. Ongeveer de helft van hen spoorde daarna verder naar Brussel.

Je kan hier wat foto’s en een kort filmpje bekijken.

Geef een reactie