Aspiravi bouwt momenteel aan een extra windturbine naast de E314 op de grens van Webbekom en Halen. De turbine zal een ashoogte hebben van 123 meter en wieken van 75 meter.
De funderingswerken zijn ondertussen afgerond. Eerst werd de bouwput uitgegraven en de betonnen werkvloer gestort. Vervolgens werd de stalen wapening van het fundament gevlochten en werd de fundering volgestort met beton. Verder werd de cabine geplaatst en werden een aantal kabelwerken uitgevoerd.
In augustus vinden de transporten van de grote onderdelen plaats. Het gaat ondermeer om de 4 stalen torendelen, de 3 wieken, de gondel – dit is de machinekamer van de windturbine – en de hub die de wieken met de gondel verbindt. Om dat transport vlot te laten verlopen wordt een tijdelijke afrit van de E314 aangelegd.
De eigenlijke opbouw van de windturbine kan in september gebeuren. Dat gebeurt met een kraan die een gieklengte van 140 meter heeft en extra zware onderdelen kan heisen.
Nadien volgen de elektrische werken zodat de windturbine in het najaar in gebruik kan genomen worden. Bedoeling is dat nog dit jaar groene stroom wordt geproduceerd.



De nieuwe windturbine in Diest zal groene stroom produceren gelijk aan het gemiddeld jaarlijks verbruik van 3.800 gezinnen en een CO2-uitstoot van 6.300 ton per jaar vermijden. De turbine draagt zo concreet bij tot de realisatie van de klimaatdoelstellingen die op de verschillende beleidsniveaus vooropgesteld worden.
De bouw van deze windturbine past onder meer in het Klimaatbeleidsplan van de provincie Vlaams- Brabant die tegen 2040 klimaatneutraal wil zijn en binnen het gemeentelijk Klimaatactieplan 2030 van Diest. De gemeente ondertekende ook het Europees Burgemeestersconvenant en streeft ernaar om tegen 2030 de CO2-uitstoot op haar grondgebied met minstens 40% te verminderen.
Het stadsbestuur van Diest sloot in september 2018 een erfpachtconstructie met Aspiravi die het mogelijk maakt om nog minstens zes bijkomende turbines te bouwen. Dat gebeurt op gronden in eigendom van het OCMW. De turbine in Webbekom is onderdeel van dat pakket. De andere percelen liggen in Kaggevinne (1 perceel) en in Bekkevoort (4 percelen) en dat laatste kan een probleem zijn. De Vlaams overheid wil de bevoegdheid voor de bouwvergunning naar het lokale bestuur schuiven. Huidig burgemeester Hans Vandenberg liet eerder al verstaan dat zijn gemeente haar rol wel gespeeld heeft bij de bouw van windturbines. Achterliggend speelt de overweging dat het stadsbestuur van Diest jaarlijks een vergoeding zou opstrijken voor windturbines die niet op haar grondgebied staan. De vorming van een nieuwe Vlaamse regering en de gemeenteraadsverkiezingen van oktober 2024 kunnen deze materie nog een andere richting uit sturen.
