De zwembaden in Diest, Aarschot en Kessel-Lo sluiten de volgende weken op hetzelfde moment voor groot onderhoud. Volgende week komt daar ook Tremelo bij. Dat is geen toeval. Er zijn eindexamens in de scholen en voor zwemmen is er dan minder tijd. Ideaal dus om nu te sluiten. De zwembaden zijn op die manier opnieuw open voor de grote vakantie.

In Diest kreeg de laatste dag voor de sluiting een speciaal diervriendelijk accent. Het recreatiebad werd open gesteld voor honden. Zij mochten in reeksen van vijf genieten van een half uurtje plonsplezier. Het initiatief werd bijzonder geapprecieerd door de hondenliefhebbers in de stad.

Het zwembad van Diest begint op die manier aan de laatste jaren. In mei 2027 start de bouw van een volledig nieuw sportpark. Daar zal ook een nieuw zwembad met een sport-, instructie- en recreatiebad worden ingepland. Er komt verder een wellnessgedeelte met sauna en whirlpool. Als de planning overeind blijft is het sportpark klaar tegen september 2029. Het huidige zwembad blijft open totdat het nieuwe bad klaar en open is.

Geef een reactie