Sinterklaas maakt rondrit met de bus door gans Scherpenheuvel-Zichem

Sinterklaas kiest er ook dit jaar opnieuw voor om zijn tocht door Scherpenheuvel-Zichem op een zo veilig mogelijke manier te maken. Op zaterdag 27 november doorkruist de goedheilige kindervriend en zijn Pieten de stad en de deelgemeenten met de bus.
De vrolijke bende vertrekt iets na negen uur in de August Nihoulstraat in Scherpenheuvel. Ze doorkruisen daarna tot ongeveer 16 uur de ganse stad. Op Facebook is een event aangemaakt waar je Sinterklaas kan volgen. Je moet dus niet nodeloos lang staan wachten langs het parcours. Een paar minuten voor de bus passeert er ook een auto met een muziekinstallatie.
Sinterklaas en de Pieten zijn uiteraard volledig gevaccineerd maar toch zijn ze voorzichtig. De Sint is ook al wat ouder. Hij zal gedurende de ganse rit de bus niet verlaten. De Pieten doen dat wel maar zij dragen correct een mondmasker. Het is overigens een goed idee om dat op wat drukkere plaatsen zelf ook te doen!
Praktisch
De Sint en zijn Pieten vertrekken vanuit Scherpenheuvel over Kaggevinne naar Schoonderbuken. Daarna rijden ze via Messelbroek en Testelt naar Averbode. Na een passage in Okselaar, zet de bus koers richting Zichem. We sluiten af in Scherpenheuvel.
Het bezoek van Sinterklaas in Scherpenheuvel-Zichem is een initiatief van vrijwilliger Kurt Staelens met de steun van het stadsbestuur.

Dit is de route:
August Nihoulstraat
Prattenborgstraat
Diestsestraat (rechterkant)
Holleblokstraat
Groenstraat
Eggersberg
August Nihoulstraat
Houwaartstraat
Slangenberg
Marcel Zeelmaekersstraat
Groenhoef
Koestraat
Vosselaar
IJsbergstraat
Lobbensestraat
Tiensestraat
Weg Messelbroek
Engelenberg
Maasstraat
Molijkestraat
Eikeveldstraat
Testeltsebaan
Dijk
Dorp
Pastoriestraat
Monseigneur Bremstraat
Plaats Vondel
Kattestraat
Hollestraat
Langen Eiken
Molenbergstraat
Hoeve
Nieuwstraat
Testeltsesteenweg
Bredestraat
Westelsebaan
Sint Jansplein
Prins de Merodelaan
Dennenlaan
Park ter Heide
Vorststraat (snoepjes worden pas uitgedeeld bij de tweede passage)
Pastoor Brissacstraat
Brabantsebaan
Vorststraat
Reppelsebaan
Hoornblaas
Ernest Claesstraat
Pater Richard v/d Wouwerstraat
Pater Beckxstraat
Markt
Kranenburgstraat
Oranjestraat
Pater Richard van de Wouwerstraat (de bus stopt even aan het rond punt)
Steenweg op Scherpenheuvel
Molenstraat
August Nihoulstraat (tot aan het stadhuis)