Verrassend nieuws uit politieke hoek in Diest. Vlaams volksvertegenwoordiger en verkozen gemeenteraadslid Maurits Vande Reyde stapt uit de politieke fractie van Iedereen Diest.

Dat doet hij samen met Rick Brans, die ook verkozen werd als gemeenteraadslid voor diezelfde fractie.

Voor alle duidelijkheid, Iedereen Diest was een kartellijst met leden van de liberale partij Open Diest en de socialistische partij Vooruit. Dat kartel werd na de verkiezingen de grootste fractie in de gemeenteraad. Iedereen Diest kreeg 32,2% van de stemmen en dat leverde 10 zetels op. Het kartel kreeg daardoor als eerste de kans om een meerderheidscoalitie te vormen maar dat lukte niet. DDS, N-VA en Groen hadden samen een bestuursakkoord gesloten tegen het blauw-rode kartel.

Vanavond stappen Rick Brans en Maurits Vande Reyde uit die fractie en ze gaan dan als onafhankelijk raadslid zetelen. De fractie van Iedereen Diest heeft daardoor nog acht raadsleden.

.Voorlopig blijven deze raadsleden wel zetelen voor Iedereen Diest: Guy Swinnen, Carina Jankowski, Willy Goos, Christophe De Graef, Pascale Vanaudenhove, Murat Celik, Danielle Gheyskens en Mario Versavel.

Maurits Vande Reyde bevestigde ons telefonisch dat er vanuit de achterban veel vragen kwamen over de liberale eigenheid van het kartel. Brans en Vande Reyde willen zich nu nadrukkelijk gaan profileren als lid van Open Diest en dus met een duidelijk liberale persona!

Vande Reyde benadrukt dart hij goed heeft samengewerkt met de collega’s van Iedereen Diest en dat hij ook met het huidige bestuur van DDS, N-VA en Groen in de beste verstandhouding wil doorgaan.

Maurits Vande Reyde stuurde ons ook nog dit bericht

“Het is geen geheim dat ik liberaal ben. Op gemeentelijk vlak wegen de ideologische verschillen minder zwaar door en zijn er over partijen heen veel raakvlakken over wat goed is voor Diest. Ook met het nieuwe stadsbestuur. Toch is er vanuit onze achterban en onze vele kiezers een grote vraag om duidelijk te maken waar we voor staan. Velen van hen denken nu verkeerdelijk dat we één partij vormen op lokaal vlak. Ik blijf daarom bij Open Diest en zal die liberale stem mee in de gemeenteraad brengen. Ik wens de mensen van Vooruit en Iedereen Diest, met wie ik zeer goed heb samengewerkt het afgelopen jaar, het allerbeste“

Geef een reactie