Zaterdagochtend werd opnieuw een omvangrijk sluikstort aangetroffen in de velden tussen Scherpenheuvel en Zichem. Het stort bevindt zich net achter de woning in Alleenstaande Huizen. Het gaat vooral over zorgvuldig bij mekaar gebonden hout en bouwafval maar er liggen ook huisvuilzakken en volgepropte dozen bij.
De dumping lijkt overigens zorgvuldig voorbereid. Op de weg ernaartoe werden paarse linten opgehangen aan de struiken. Het is speculatief maar dat lijkt erop te wijzen dat iemand op voorhand de plaats gaan verkennen is. De dumping zal allicht zeer vroeg in de ochtend plaats gevonden hebben. De locatie wordt namelijk vrij intensief bewandeld door hondenbaasjes.

Schepen van Milieu van Scherpenheuvel-Zichem Nico Bergmans is ondertussen op de hoogte en zal onmiddellijk actie ondernemen om het stort te laten opruimen. Daarbij wordt ook gezocht naar sporen van de daders. Als die geïdentificeerd worden volgt niet alleen een zware GAS-boete. De daders draaien ook op voor de kosten van de ruiming.

Schepen Bergmans heeft het over een ware plaag van sluikstortingen.

Ook vorig jaar werden in de nieuwjaarsperiode op veel plaatsen in het Hageland sluikstortingen vastgesteld .

Geef een reactie